niedziela, 13 marca 2016

Ośrodek Arkadia Lido Jastrzębia Góra


W willowej części Jastrzębiej Góry, niecałe 150 metrów od pięknej piaszczystej plaży ulokowanej pod malowniczym klifem, położony jest Ośrodek Akademii Zdrowia Arkadia Lido, który zaprasza osoby niepełnosprawne na turnus rehabilitacyjny. Jastrzębia Góra to maleńka wioska na Pobrzeżu Gdańskim, w gminie Władysławowo, najbardziej wysunięta na północ miejscowość Polski. Główną cechą wyróżniającą Jastrzębią Górę jest wybrzeże klifowe dochodzące do 33,2 m n.p.m., zaś we wschodniej części wioski znajduje się wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 m. Pas wybrzeża Jastrzębiej Góry stanowi część Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wypoczywający tu znajdą przede wszystkim mnóstwo błogiego spokoju, ciszy, mogą rozkoszować się piękną przyrodą oraz urokami polskiego morza.
Ośrodek Arkadia Lido posiada uprawnienia do organizowania turnusów rehabilitacyjnych (OD/22/14/14) o charakterze usprawniająco-rekreacyjnym, dla osób z następującymi schorzeniami: z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami neurologicznymi, reumatycznymi, układu moczowo płciowego, z cukrzycą, ze schorzeniami onkologicznymi, z chorobą psychiczną, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, a także ze schorzeniami układu krążenia. Zajęcia rehabilitacyjne odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry fizjoterapeutów, na gości oczekuje sala gimnastyczna oraz siłownia, na wyposażeniu pozostają m. in. atlas, materace, rotory, równoważnie, rowerki treningowe. Zabiegi odbywają się w gabinecie terapii naturalnych, dostępne jest również elektrolecznictwo, światłolecznictwo, magnetoterapia oraz lampa bioptron. Ponadto niecałe 100 metrów od ośrodka znajduje się boisko sportowe, korty tenisowe, kręgielnia, basen kryty oraz, co najważniejsze plaża morska, która stanowi punkt centralny rozrywki i rekreacji :) Warto dodać, że Arkadia Lido, jako Centrum Żywienia Optymalnego uczy jak stosować w praktyce dietę Kwaśniewskiego. Akademia Zdrowia zajmuje się leczeniem chorób wątroby, trzustki, kręgosłupa i innych schorzeń. Turnusy rehabilitacyjne oferują również leczenie pijawkami. 
Baza mieszkaniowa to 35 miejsc w eleganckich pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych, niestety budynek Arkadii Lido nie jest przystosowany dla osób na wózku inwalidzkim. Na miejscu znajduje się stołówka wraz z kuchnią serwujące znakomite, a co najważniejsze zdrowe dania kuchni polskiej oraz regionalnej. Po bliższe szczegóły zapraszam do odwiedzenia strony internetowej Ośrodka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz