środa, 6 czerwca 2018

Nowe zejście na plażę w Kołobrzegu dostępne już także dla osób niepełnosprawnych!


W połowie lutego tego roku, w zachodniej części Kołobrzegu zostało oddane do użytku zejście na plażę z efektownym tarasem widokowym. Zejście niestety nie posiadało koniecznych udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, te według zapowiedzi miały pojawić się jeszcze przed wakacjami i słowa dotrzymano.


1 czerwca odbyło się oficjalne otwarcie platformy schodowej, dzięki której możliwe będzie dostanie się bezpośrednio na plażę. Uczestniczył w nim zastępca Prezydenta Kołobrzegu Jerzy Wolski. W pełni samoobsługowe urządzenie przeznaczone jest m.in. dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Platforma będzie czynna wyłącznie w sezonie letnim. Dodatkowo bezpośrednio przy dolnej stacji platformy wybudowano podest wraz z ławeczkami.


Całkowity koszt budowy nowego zejścia na plażę w Kołobrzegu wraz z platformą wyniósł ponad 2 mln złotych. Konstrukcja powstała na miejscu starego zejścia, zniszczonego przez wielokrotne wiosenne i jesienne sztormy. O budowę zejścia apelowali i od lat zabiegali m.in. mieszkańcy części zachodniej miasta.


Cała konstrukcja robi niemałe wrażenie - posiada szerokie zejście po schodach oraz efektowny taras widokowy o powierzchni 115 metrów kwadratowych. Jego nawierzchnię zbudowano z kompozytowych desek, balustrady wykonano z nierdzewnej stali i hartowanego szkła. Na tarasie widokowym stanęły ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci. Jest miejsce na maszt i montaż kamery internetowej. Zejście znajduje się w zachodniej części Parku Imienia Jedności Narodowej.


Źródło informacji: kolobrzeg.pl / Zdjęcia: radioszczecin.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

1 komentarz:

  1. Wszystko się zgadza oprócz jednego. NAJWAŻNIEJSZEGO Byłam 2 tygodnie z córką na turnusie rehabilitacyjnym w tym właśnie miejscu okazało się że przez cały ten pobyt winda była nie czynna, ostatnie dni przykryto plandeką. Ale za to stałyśmy sobie na pięknie oszklonym tarasie. Pozdrawia Kołobrzeg

    OdpowiedzUsuń