poniedziałek, 19 lutego 2018

Już wkrótce kolejna nadmorska miejscowość będzie mogła pochwalić się plażą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Wizualizacje robią wrażenie!


W piątek 16 lutego w Urzędzie Gminy Darłowo podpisano umowę na dofinansowanie budowy Nadmorskiej Ścieżki Zdrowia wraz z przejściami na plażę w Uzdrowisku Dąbki. Ścieżka zostanie wybudowana w miejscu obecnie istniejącej, a co najważniejsze zaplanowano też efektowne zejścia na plażę, w tym jedno dostępne dla osób niepełnosprawnych, seniorów oraz rodziców z małymi dziećmi.

Koszt inwestycji to około 4 miliony 200 tysięcy złotych, połowa środków będzie pochodziła z pieniędzy unijnych. Powstanie bardzo nowoczesna i wygodna ścieżka spacerowa, o długości niemal 3 kilometrów, całkowicie oświetlona. Będzie nią można przejść z Dąbek do Bobolina. Oprócz ścieżki powstaną siłownie i street workouty, a także cztery przejścia na plażę, trzy z nich ze specjalnymi tarasami widokowymi. Jedno z zejść, umieszczone w centrum Dąbek, zostanie przystosowane m.in. dla osób na wózku inwalidzkim - powstanie specjalny zjazd oraz deptaki spacerowe na plaży. Swojej radości nie kryje sołtys Dąbek Marzena Drzewucka "- Takiego przejścia bardzo w uzdrowisku brakuje. Chodzi o umożliwienie dostępu do plaży nie tylko osobom niepełnosprawnym, ale też matkom z dziećmi i starszym kuracjuszom".


Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, prace projektowe rozpoczną się wiosną tego roku, zaś gotowa ścieżka z zejściami na plażę oraz tarasami widokowymi ma być gotowa do końca 2019 roku. Na razie można zobaczyć wstępne wizualizacje udostępnione przez Gminę Darłowo, zdjęcia poniżej. Źródło informacji: prk24.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz