środa, 23 maja 2018

Kolejna nadbałtycka plaża dostępna dla niepełnosprawnych. Ruszyła właśnie przebudowa!


Kilka dni temu ruszyły prace poprawiające dostępność, w tym dla osób niepełnosprawnych, plaży na Babich Dołach w Gdyni. Roboty prowadzi firma MTM. Ich wartość to blisko 2 mln zł. Koniec remontu planowany jest na pierwsze dni lipca.


Jak zapewnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, po zakończeniu modernizacji dojście do plaży będzie przebudowane, tak by udostępnić ją dla osób niepełnosprawnych "- Ułatwienie dostępu do plaży na Babich Dołach jest możliwe dzięki gdyńskiej rewitalizacji i zaangażowaniu mieszkańców w zmiany w ich dzielnicy. Poprawa dostępności do plaży była jednym z częściej zgłaszanych problemów do rozwiązania w tej części miasta. Chcemy podkreślić walory przyrodnicze Babich Dołów. Zdajemy sobie sprawę, że dla seniorów i osób o ograniczonej sprawności tutejsza plaża była dotychczas trudno dostępna, bowiem jedyne zejście prowadziło stromymi schodami. Po zakończeniu inwestycji nic nie stanie na przeszkodzie, aby każdy mógł korzystać w tym miejscu z kąpieli słonecznych i relaksu nad brzegiem morza."

Prace związane z modernizacją przewidują także remont drogi dojazdowej do plaży wzdłuż przedłużonej ulicy Zielonej, na terenie udostępnionym przez Agencję Mienia Wojskowego. Już na początku lipca wszyscy mieszkańcy Gdyni i spragnieni wypoczynku nad morzem goście będą mogli swobodnie dotrzeć na plażę. Zmodernizowana ulica ułatwi dojazd zmotoryzowanym - przeznaczony dla samochodów parking będzie zlokalizowany przy drodze  - powstaną także miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Piesi na plażę będą mogli dotrzeć wygodnym chodnikiem. Tuż przy plaży natomiast będzie zlokalizowany przystanek autobusowy.

Przy plaży znajdzie się przestrzeń dla małej gastronomii oraz strefa sanitarna.

Kolejną dobrą informacją jest zapowiedź, że kąpielisko morskie na Babich Dołach w okolicach starej torpedowni znacznie się powiększy. W tym sezonie wakacyjnym będzie liczyło 200 m linii brzegowej. To skutek rozmów miasta z jednostką wojskową, która zwalnia niepotrzebne jej tereny i udostępnia plażowiczom.


Poprawą dostępności tego urokliwego zakątka Gdyni zajmie się firma Budowlano – Drogowa MTM z Gdyni. Drogowcy rozpoczęli na początku maja pierwsze prace - powinny zakończyć się za dwa miesiące. Koszt inwestycji wyniesie blisko 2 miliony złotych.

Źródło informacji: gdynia.naszemiasto.pl, gdynia.pl

Lubię to! / Udostępnij na Facebook!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz