czwartek, 28 grudnia 2017

Kolejny nadmorski kurort zakupił specjalny wózek przeznaczony do morskich kąpieli dla osób niepełnosprawnych!


Nadbałtyckie miejscowości wypoczynkowe zdają się coraz częściej pamiętać o niepełnosprawnych wczasowiczach, powstają liczne zjazdy plażowe dla wózków, specjalne pomosty ułożone bezpośrednio na piasku, najbliższe okolice plaż pozbawiane są barier architektonicznych. Do powyższego można dopisać kolejny trend, choć może słowo trend jest użyte na wyrost, ale...


Na plaży w Jastarni, a wcześniej na gdańskiej plaży Stogi - informowaliśmy o tym tutaj, pojawił się specjalny wózek, przeznaczony do morskich kąpieli dla osób niepełnosprawnych. Konstrukcja pojazdu umożliwia łatwy transport po piachu, bezpieczne wjechanie do wody, a dzięki specjalnym wypornikom, utrzymującym wózek na powierzchni, błogą kąpiel wśród bałtyckich fal :) Pojazd przeznaczony jest głównie dla wózkowiczów, ale nie tylko, każdy kto ma problem z samodzielnym dostaniem się do morza może śmiało z niego skorzystać.

Pojazd można wypożyczyć od ratowników wodnych przy plaży w Jastarni. Znajduje się przy przejściu nr 46 – 47. W celu skorzystania ze specjalnego wózka konieczny jest kontakt telefoniczny z ratownikami pod numerem telefonu 723 741 801.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz