czwartek, 23 listopada 2017

A tak wygląda przystosowana plaża we Władysławowie. To jedyne takie rozwiązanie w Polsce!


Ponad kilometrowej długości romantyczny spacer po plaży na wózku inwalidzkim, w pełni komfortowy, bez przedzierania się przez zwały piachu? Dzięki pomysłowości włodarzy Władysławowa jest to w pełni możliwe. Na plaży, wzdłuż linii brzegowej, zamontowano wyjątkową, zdecydowanie najdłuższą w Polsce, kładkę spacerową, ułożoną na piachu, zapewniającą swobodny ruch zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i rodziców z małymi dziećmi oraz osób w podeszłym wieku. Dodatkowo pomost wyposażony jest w specjalny podest widokowy sięgający niemal samego morza. Rozmach i fantazja przedsięwzięcia zasługują na wielkie brawa!

Kładka zainstalowana jest na długości 1 kilometra, zaczyna się przy wejściu nr 1 a kończy przy wejściu nr 9. Trzymetrowa szerokość podestu pozwala na swobodny spacer nawet wśród tłumu plażowiczów. Deski pomostowe są ryflowane, co zapobiega poślizgom i zwiększa swobodę ruchu.

Kładka na plaży została zamontowana w sposób umożliwiający dostosowanie do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniający dostępność dla osób niepełnosprawnych - nie ma uskoków i schodów. W okresie jesienno-zimowym jest niestety demontowana, w celu uniknięcia uszkodzeń powodowanych przez silne sztormy i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Poniżej film prezentujący rozwiązanie w pełnej krasie :) Źródło informacji i zdjęcia: wladyslawowo.pl

1 komentarz: